خدمات پس از فروش

  • مشاوره و پشتیبانی پس از فروش:

مشتریان عزیز پیلیسه میتوانند پس از تایید سفارش ، پرداخت هزینه آن و دریافت کد رهگیری در هر مرحله با وارد نمودن کد رهگیری مرسوله در قسمت پیگیری سفارشات از وضعیت سفارش خود مطلع شوند.هم چنین شماره پاسخگویی دفتر پیلیسه و یا آدرس تلگرام بصورت ۲۴ ساعته در خدمت مشتریان عزیز خواهد بود.

لازم به ذکر است شما مشتریان عزیز می توانید در هر ساعت از شبانه روز به وسیله تماس با شماره دفتر شرکت (مندرج در سایت)یا شماره تلفن همراه مشاوران مندرج در سایت برای دریافت مشاوره وراهنمایی های رایگان وسودمند برای خریدهای بهتر بهره مند شوید.

  • روش های حمل ونقل:

شرکت پیلیسه با تکیه بر پشتوانه ی چندین ساله و بهره گیری از تجربه ی طولانی وموفق خود درعرصه تهیه وفروش انواع منسوجات پس از دریافت سفارش از مشتریان با برآیندگیری از بُعد مسافت وزمان در جهت ارسال هرچه سریعتر سفارشات خود از طریق معتبرترین شرکت های حمل ونقل ، پست جمهوری اسلامی ایران و یا تیپاکس اقدام می نماید.

  • شرایط بازگشت وجه:

 

 

 

  • شرایط ارسال رایگان:

شرکت پیلیسه با شناخت کافی از بازار پارچه ومنسوجات تمام تلاش خود را می نماید تا متنوع ترین وبا کیفیت ترین اجناس را با حداقل قیمت تمام شده در اختیار مشتریان خود در اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران قرار دهد.

از این رو با عنایت به قیمت گذاری اجناس زیر قیمت بازارهای داخلی برای رفاه حال مشتریان وکسب رضایت ایشان تمامی سفارشات بالای ۵۰ هزار تومان بصورت رایگان انجام خواهند پذیرفت.